Kodukord

  1. Perearsti ja pereõe vastuvõtule palume kindlasti eelnevalt registreeruda telefoni teel (608 1532). Palume helistamisel kannatlikkust! Kui pereõde tegeleb patsiendiga ei ole tal võimalik kohe telefonile vastata.
  2. Registreerumisel küsitakse Teilt ka vastuvõtule tuleku põhjust see on vajalik Teie vastuvõtu paremaks planeerimiseks.
  3. Vastuvõtule mittetulemisest palume eelnevalt teavitada eelpool märgitud telefonil.
  4. Kui vastuvõtule tuleb mitu isikut ühest perekonnast, siis palume broneerida vastuvõtuaeg igale pereliikmele eraldi.
  5. Ühe vastuvõtu jooksul tegeleb arst reeglina ühe probleemiga. Kui Teil on rohkem muresid, teavitage sellest vastuvõtule registreerimisel, et saaksime Teile broneerida pikema vastuvõtuaja.
  6. Arst vastuvõtu ajal telefonikõnedele vastata ei saa. Arstiga rääkimiseks helistage palun telefoniaegadel. Kui kõnega on kiire, jätke pereõele oma kontaktnumber, võimaluse tekkides helistab arst Teile tagasi.
  7. Kui olete haigestunud ja vajate töövõimetuslehte, siis helistage palun esimesel haigestumise päeval vastuvõtuaegadel. Nädalavahetusel haigestumisest (kui olete pidaud töölt eemale jääma) helistage kohe esmaspäeva hommikul. Tagantjärele dokumenti ei vormistata. Erandiks on trauma, siis on traumatoloogi dokumendi alusel töövõimetuslehte võimalik alustada ka kuni 2 päeva hiljem. E-kirja teel töövõimetuslehte ei avata!
  8. Retsepte saab pikendada telefoni teel (6081532) või e-posti teel (kostivere@lootervisekeskus.ee). Retseptid väljastatakse kahe tööpäeva jooksul. Retseptide olemasolu saate kontrollida digiloost (digilugu.ee) või apteegis
  9. Ravikindlustuseta nimistu patsient võib samuti pöörduda oma perearstile, kuid ta peab talle osutatud üldarstiabi ja uuringute eest ise tasuma. Ravikindlustuse kehtivust saab kontrollida portaalis eesti.ee (https://www.eesti.ee/et/)
  10. Nimistusse registreeruda saab isiku enda, lapse puhul lapsevanema  või eestkostja avalduse alusel. Avalduse blanketi saab perearstikeskusest või elektrooniliseks täitmiseks haigekassa koduleheküljelt. Nimistusse arvatakse isik avalduse esitamise järgneva kuu esimesest kuupäevast.